X
تبلیغات
زولا

برداشت آزاد

جمعه 30 بهمن 1394


دلم آتش می گیرد...

جمعه 30 بهمن 1394

مردم سوریه اگر پیش بینی می کردند سوریه به چنین روزی میفتد، هرگز دراین میدان تجمع نمی کردند. به راستی چرا مردم خاورمیانه در هدایت قیام ها و خواسته های خود  «ضعیف» عمل می کنند؟ مردم سوریه می توانستند بدون آنکه زمینه ای مساعد برای آشوب ایجاد کنند، خواسته های مدنی و مشروع خود را مطرح سازند؛ اما چه می توان گفت؟ بهار عربی و جو روانی انقلابی گری اعراب سایر کشورها بر مردم سوریه غلبه کرد و از دل خیزش مردم سوریه چیزی در نیامد جز ده ها هزار کشته و میلیون ها مهاجر جنگ زده. امروز دلم برای کودکانی می سوزد که بی هیچ گناهی در راه مهاجرت به کشورهای اروپایی در دریاها غرق می شوند. پر از غصه می شوم برای زنان و کودکانی که هیچ راه فراری ندارند و مجبورند با تشنگی و گرسنگی زیر بمباران های داعش، روسیه و ارتش اسد جان بسپارند یا حداقل تن و بدنشان از اضطراب بلرزد. چه باید گفت به مردمانی که شعور اجتماعی و سیاسی ندارند؟ چه باید گفت به مردمانی که سوریه، این کشور رویاها را دو دستی تقدیم شپش های داعشی و جنگ طلبان کردند؟ کجاست آن سوریه ای که در سال 2011 من از آن بازدید کردم. دلم آتش می گیرد...


بیچاره کسانی که هیچکاره ماجرا هستند

چهارشنبه 28 بهمن 1394

چرا انسان ها با خود اینگونه رفتار می کنند؟!چرا...؟


به نظر من همراه با اون تانک، رویای کودکان سوری هم نابود شد!


جنگنده های پوتین...

نهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران

یکشنبه 25 بهمن 1394

نهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری به زودی (29 بهمن تا 2اسفند) در اصفهان برگزار می شود. مسئولیت تهیه مجله یا ویژه نامه این همایش بر عهده من هست. سه هفته است که به دلیل کار سنگین این نشریه خواب،خوراک و زندگی ندارم. امیدوارم که توانسته باشم گام کوچکی برای این عزیزان (راهنمایان گردشگری) که سرمایه های فرهنگی کشورمان هستند برداشته باشم. بسیار خوشبین هستم در دوران جدید ایران که گردشگران خارجی افزایش پیدا می کنند،راهنمایان بتوانند چهره واقعی و مثبت کشور را به دنیا نشان دهند. به امید بهروزی.

ولکام تو اصفهان سیپراس!

یکشنبه 18 بهمن 1394

الکسیس تگزاس ببخشید الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان انسان بسیار سیاستمداری هست. هرچند اون روزهایی که من در یونان بودم وضعیت اقتصادی این کشور بهتر بود، از وقتی که سیپراس بر مسند قدرت نشسته تمام تلاشش رو کرد تا یونان از حوزه یورو خارج نشه. برگزاری یک رفراندوم برای ماندن یا خارج شدن از حوزه یورو بهترین کاری بود که سیپراس میتونست انجام بده. این متن کوتاه رو به مناسبت سفر امروز وی به اصفهان نوشتم. «سیپراس جان از کشور فلاسفه به نصف جهان خوش آمدی»

تاثیر خمیردندان پونه در اقتصاد مقاومتی

جمعه 16 بهمن 1394

مسئولان و دولتمردان تاکنون حرف های قلمبه و سلمبه ای درباره اقتصاد مقاومتی به زبان آورده اند؛ اما دریغ از ذره ای عملگرایی و تحقق این موضوع. من با یک مثال ساده می توانم پیشنهادی برای تحقق این موضوع ارائه کنم. پیشنهاد من این است که مردم و همه دولتمردان به جای خرید خمیردندان «کرست» و «سیگنال» که محصول استکبار! است، از این پس خمیردندان «پونه» که تولید داخل است بخرند تا از این طریق از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و  زمینه اشتغال جوانان را در «کارخانجات!» پونه فراهم کنند؛ لذا تنها در این صورت می توانیم شاهد اجرا شدن «مقاومت اقتصادی» باشیم؛ باشد که رستگار شوید...

بد، بد است

یکشنبه 11 بهمن 1394

احمقانه است که فکر کنیم در مرداب می توان آب زلال پیدا کرد. بد، بد است؛ از بد نمی توان به خوب رسید. چرا باید خودمان را گول بزنیم؟ 

( تعداد کل: 10 )
   1       2    >>